Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Komisja Europejska pomoże w walce z bezrobociem
źródło-actualno.com

Bułgaria: Komisja Europejska pomoże w walce z bezrobociem

Jak poinformowała dyrektor wykonawczy Agencji Zatrudnienia Kamelia Lozanowa, bezrobocie w Bułgarii wynosi nieco powyżej średniej UE. Z tego względu, weźmie ona udział w inicjatywie Komisji Europejskiej „Gwarancja dla młodzieży”. Bruksela zobowiązała się przekazać w przyszłym roku pomoc pieniężną w wysokości 100 mln EUR, co pomoże zrealizować programy walki z bezrobociem. Projekty są obecnie opracowywane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz pozostałe ministerstwa, które są zaangażowane w walkę z bezrobociem młodych ludzi.

Agencja Zatrudnienia w ramach realizacji swojej polityki, umożliwia zatrudnienie młodych ludzi w sektorze prywatnym. W ramach programu „Start do kariery” 2 tys. młodych ludzi rozpocznie pracę w różnych urzędach. W ramach programów innowacyjnych Agencji, w Urzędach Pracy zatrudniono 30 psychologów oraz przeszkolono po dwóch pośredników, którzy będą pracować z młodymi ludźmi.

– Ogólnie rzecz biorąc, młodzi ludzie w Europie nie mają motywacji do pracy i z powodu nadmiaru informacji z Internetu, wyobrażają sobie, że ich zarobki będą wysokie, natomiast nie mają pojęcia jakie wymagania pracodawcy mają wobec osób, które starają się o wysoką pensję – oznajmiła Lozanowa.

 

Źródło: actualno.com 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE