Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Kongres Europejskiego Stowarzyszenia SPA

Bułgaria: Kongres Europejskiego Stowarzyszenia SPA

images.focus-news.net

W dniach 14-17 maja w Pomorie i Burgas odbędzie się 18 doroczny Kongres Europejskiego Stowarzyszenia SPA. O decyzji tej poinformowano na konferencji prasowej Bułgarskiego Związku Balneologii i Turystyki Uzdrowiskowej w Burgas.

W spotkaniu uczestniczyli wiceminister Gospodarki, Energetyki i Turystyki (MIET) Iwo Marinow, oraz zastępca mera ds. finansów miasta Burgas Krasimir Stojczew, mer Pomorie Iwan Aleksiew.

Wiceminister zwrócił uwagę na zmiany w polityce turystycznej kraju, mające doprowadzić do przekształcenia go w całoroczny kierunek turystyczny, przy czym jednym z wiodących rodzajów turystyki ma zostać turystyka balneo i SPA.

– Wierzymy, że turystyka SPA ułatwi zarówno przedłużenie sezonu letniego, jak i przyciągnięcie turystów o innym profilu i statucie. Przez wiele lat Bułgarski Związek Balneologii i Turystyki Uzdrowiskowej starał się o możliwość prowadzenia Kongresu Europejskiego Stowarzyszenia. Sam fakt, że ten kongres odbywa się w naszym kraju stanowi wyraz uznania dla naszej turystyki  – powiedział Marinow.

 

Źródło: focus-news.net: 1, 2

About Marta Sajdek

KOMENTARZE