Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Konkurs na logo i slogan europejskich Programów Operacyjnych na lata 2014 – 2020
źródło-dnevnik.bg

Bułgaria: Konkurs na logo i slogan europejskich Programów Operacyjnych na lata 2014 – 2020

W ciągu trzech miesięcy dziesiątki autorskich projektów wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Centralne Biuro Informacji Departamentu Zarządzania Funduszami Europejskimi przy administracji rządowej Rady Ministrów. Inicjatywa dotyczy stworzenia rozpoznawalnego przez wszystkich logo i sloganu europejskich Programów Operacyjnych, w których Bułgaria będzie brała udział do 2020 roku.  Nadesłane propozycje zostaną przedstawione w czwartek (03.10.2013) w mediach.

Ogólny fundusz konkursu to ok. 20 tys. BGN (ok. 43 tys. PLN). Nagrodą dla zwycięzcy będzie 5 tys. BGN (ok. 11 tys. PLN) oraz trzydniowy pobyt w Brukseli dla dwóch osób. Za drugie miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 3 tys. BGN (ok. 7 tys. PLN), zaś za trzecie – 1 tys. BGN (ok. 2 tys. PLN).

Istnieje również możliwość oceny propozycji sloganu i logo przez społeczność bułgarską, za pomocą portalu Facebook na profilu eurofunds.bg. Autor, którego projekt zbierze jak najwięcej „like’ów” od internautów, otrzyma nagrodę 500 BGN (ok. ok 1 tys. PLN). Termin głosowania upływa 31 października o godz. 17.00. Nowe logo Bułgarii dla okresu programowego 2014 – 2020 zostanie przedstawione podczas uroczystej ceremonii 1 listopada.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu № 0103-CIO-3.1 (Upowszechnianie dobrych praktyk w ramach Programów Operacyjnych finansowanych z Funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności UE i przygotowania okresu programowego 2014 – 2020).

Projekt jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna, współfinansowany przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Źródło: dnevnik.bg

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE