Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Kubrat Pulew obronił tytuł po technicznym nokaucie
Kubrat_Pulev

Bułgaria: Kubrat Pulew obronił tytuł po technicznym nokaucie

Bułgarski bokser wagi ciężkiej, Kubrat Pulew obronił interkontynentalny tytuł Międzynarodowej Federacji Bokserskiej IBF. Na gali w Neubrandenburgu zdecydowanie pokonał Amerykanina Joey’a Abella po technicznym nokaucie w czwartej rundzie.

Po swoim 19-tym zwycięstwie w 19-tej profesjonalnej walce, Pulew stał się pretendentem do tytułów Władimira Kliczki.

Pulew rozpoczął spokojnie, nawet pozwolił przeciwnikowi na agresywne działania w pierwszej rundzie. Sztab Bułgara zgłosił przerwę.

Już w drugiej rundzie Pulew zmienił taktykę i rozpoczął atak na Amerykanina. Pod koniec trzeciej rundy zadał poważny cios, który doprowadził przeciwnika do nokdaunu. Na początku rundy czwartej Abell znów wylądował na deskach.

Amerykanin podniósł się i nawet udało mu się na krótko przycisnąć Pulewa, który stracił równowagę i upadł. Wtedy sędzia zaczął odliczanie, które spowodowało uśmiech i jednoznaczną reakcję Bułgara. Mistrz uniósł ręce, by pokazać, że jest gotów iść naprzód.

Po wznowieniu walki Pulew przejął inicjatywę, znów 3-krotnie posłał Abella na deski. Amerykanin podniósł się i usłyszał gong. Sędzia ocenił, że nie może wrócić na ring i ogłosił bułgarskiego boksera zwycięzcą.

źródło: dnevnik.bg

About Ilona Oleszkowicz

KOMENTARZE