Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Legendarny muzyk jazzowy zagra na Festiwalu Róży w Kazanłyku

Bułgaria: Legendarny muzyk jazzowy zagra na Festiwalu Róży w Kazanłyku

Światowa legenda muzyki jazzowej – Stanley Jordan, będzie gościem tegorocznego Festiwalu Róży w Kazanłyku. Muzyk pierwszy raz będzie w Bułgarii i zagra koncert na Stadionie Miejskim „Sewtopolis”, 9 czerwca o godzinie 21.

Stanley Jordan jest amerykańskim muzykiem jazzowym, pianistą i gitarzystą. Był czterokrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Znany jest z opracowania unikalnej techniki gitarowej, polegającej na graniu jednocześnie na dwóch gitarach, co wywołało zainteresowanie w muzycznych kręgach. Taka technika pozwala muzykowi na jednoczesne granie melodii i akordów tak, jakby grało się na dwóch gitarach lub na gitarze i pianinie jednocześnie.

Podczas wizyty w „Mieście Róż”, gitarzysta poprowadzi „ligę mistrzów”, w której wezmą udział gitarzyści z odpowiednim poziomem technicznym gry. Będzie mogło w niej uczestniczyć 50 osób. Uczestnictwo w „lidze” jest bezpłatne. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Informacyjnym Miasta przy ul. Iskra 4, 9 czerwca br. o godzinie 13:30.

Organizatorzy koncertu w Kazanłyku zorganizują specjalny camping dla przyjezdnych, chcących nocować w mieście. Camping będzie się mieścił w pobliżu sceny „Sewtopolis”, a nocleg wliczony będzie w cenę biletu na koncert. Dla wszystkich, którzy zdecydują się nocować na campingu, zorganizowane zostanie specjalne „afterparty”, które również wliczone będzie w cenę biletu.

Festiwal Róży odbywa się co roku w Karłowie i Kazanłyku w pierwszym tygodniu czerwca. Program festiwalu przewiduje m.in. wybór Królowej Róż, pokazy przygotowywania płatków róży do obróbki, pokaz tańców, śpiewy i zabawy.

Program festiwalu dostępny jest na stronie: www.kazanlak.com

Informacja w języku polskim dostępna jest pod adresem: studentnews.pl

Żródło: touristmedia.info, nahotel.net

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE