Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Nielegalni imigranci zatrzymani w Burgas
Źródło fotografii: http://static.bnr.bg
Źródło fotografii: http://static.bnr.bg

Bułgaria: Nielegalni imigranci zatrzymani w Burgas

Dwie grupy nielegalnych imigrantów zostały zatrzymane przez Regionalną Dyrekcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Burgas.

Pierwszą grupę, składająca się z 26 mężczyzn znaleziono na terenie wsi Draganci podczas podróży minibusem prowadzonym przez dwudziestoczteroletniego mieszkańca Sofii.

Druga grupa składała się z 27 mężczyzn, kobiety i dziecka. Nielegalni imigranci byli przewożeni samochodem zarejestrowanym w Płowdiwie, którym kierował trzydziestosiedmiolatek notowany dotychczas przez policję. 5 października 2015 r. koło godziny 15:00 minibus został zatrzymany przez żandarmerię w Burgas.

Imigranci zostali przewiezieni do sektora Burgas-Migracja skąd zostaną przekwaterowani do specjalnie przygotowanych do tego domów.

Przewoźnikom zostaną postawione zarzuty z art. 281 Kodeksu Karnego, który dotyczy czerpania korzyści majątkowych z pomocy obcokrajowcom w zamieszkaniu bądź przekroczeniu granic państwa z naruszeniem prawa. Czyn ten podlega karze pozbawienia wolności do 5 lat i grzywnie w wysokości od 3 do 10 tys. lewów.

Źródło: actualno.com

Magdalena Zytka

KOMENTARZE