Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Nietypowa koncepcja rozbudowy centrum handlowego

Bułgaria: Nietypowa koncepcja rozbudowy centrum handlowego

Na wiosnę 2013 zapowiedziane zostało otwarcie nowej części centrum handlowego STRAND w Burgas.  Na 1000 m2 powstaną hale spożywcze z produktami pochodzącymi od najlepszych lokalnych producentów.

Wewnątrz hal znajdować się będą oddzielne stoiska, na których lokalni producenci i rolnicy będą mogli bezpośrednio nawiązać żywy kontakt z klientem, proponując określony rodzaj produktu lub usługi.

Odwiedzający centrum handlowe będą mogli zaopatrzyć się w najwyższej jakości, świeże artykuły spożywcze, pochodzące z rejonu Burgas, takie jak ekologiczne warzywa i owoce, wyroby z ciasta oraz ryby, mięso i nabiał.

– Postanowiliśmy stworzyć miejsce wspierające lokalnych sprzedawców, w którym mogliby zaprezentować swoje produkty bez pośredników, nie tylko dla tego, że chcemy wesprzeć gospodarkę miasta i regionu. Chcielibyśmy poprzez przywrócenie zanikającej w wielkich i nieprzystępnych centrach handlowych, dawnej tradycji bezpośredniego handlu, pokazać odwiedzającym Burgas bułgarskim i zagranicznym turystom, prawdziwe oblicze tego miasta, nasze tradycje, produkty, zwyczaje i umiejętności – stwierdziła Mariela Ostend, dyrektor inwestycyjny STRAND Burgas.

STRAND jest jedynym w Bułgarii centrum handlowym znajdującym się na świeżym powietrzu. W 2008 roku projekt obiektu zaprezentowany został na międzynarodowej wystawie MAPIC w Cannes, zajmując miejsce wśród 10 wzorcowych europejskich centrów handlowych przyszłości.

 

Źródło: actualno.com, news.expert.bg, strand.bg, e-burgas.com

About Marta Sajdek

KOMENTARZE