Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Od maja rusza połączenie lotnicze Warna–Stambuł
0057711001380632710_17234_600x458

Bułgaria: Od maja rusza połączenie lotnicze Warna–Stambuł

Nowe połączenie lotnicze Warna–Stambuł, obsługiwane przez Turkish Airlines, zostanie uruchomione pod koniec maja. Planem tureckiej spółki są bezpośrednie loty 4 razy w tygodniu przez cały rok. Dla wygody klientów przewiduje się otwarcie biura Turkish Airlines w Warnie.

- Turkish Airlines jest wiodącym przewoźnikiem w Europie, obsługujemy ponad 200 krajów, chcielibyśmy zapewniać aż 2000 lotów dziennie. Warna jest najnowszym celem, który da szanse miastu, by stało się mostem łączącym Środkowy i Daleki Wschód – mówi przedstawiciel tureckich linii lotniczych w Bułgarii.

Spółka będzie bezpłatnie reklamowała Warnę nie tylko w Turcji, ale również w każdym kraju, w którym ma siedziby. Informacje o Warnie i o wszystkich kulturalnych, czy sportowych wydarzeniach w mieście, będą umieszczane w magazynie pokładowym.

Burmistrz Warny, Iwan Portnich z zadowoleniem przyjmuje utworzenie lotów bezpośrednich do Istambułu. Podkreślił, że da to nowe możliwości szybkiego podróżowania, rozwoju biznesu i turystyki, co ważne jest nie tylko dla miasta, ale i dla całego regionu.

Źródło: actualno.com

About Zuzanna Chmiel

KOMENTARZE