Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Otwarcie sezonu letniego w Słonecznym Brzegu

Bułgaria: Otwarcie sezonu letniego w Słonecznym Brzegu

Oficjalnie letni sezon 2012 w kurorcie Słoneczny Brzeg rozpocznie się trzygodzinnym koncertem, dziewiątego czerwca o godzinie 20:00 czasu lokalnego.

Elena Iwanowa – prezes „Unii Właścicieli”, która jest współorganizatorem wydarzenia, ogłosiła program przewidujący występy takich grup, jak „Te”, „5-te sezona”, Toni Dimitrowa i in. Koncerty odbędą się przy promenadzie między hotelem Witosza a kasynem Platinum.

Hotele i pensjonaty już przyjmują pierwszych gości. Z najnowszych danych wynika, że najwięcej turystów przybywa z Rosji, Niemiec i Skandynawii.

Po tegorocznych targach turystycznych ITB w Berlinie eksperci przewidują wzrost liczby niemieckich turystów w Bułgarii o ok. 5 – 7%  oraz brytyjskich o 7 – 8%.

Dla Bułgarii ważne są działania na rzecz rozwoju kraju tak, by stał się atrakcyjny turystycznie przez cały rok. Istnieje potrzeba zrealizowania szeregu działań, które bezpośrednio związane są z turystyką – poprzez poprawę infrastruktury drogowej i usprawnienie komunikacji, do poprawy jakości produktów turystycznych na wielu poziomach, promowania inwestycji, reklamy i in.

 

Źródło: touristmedia.info

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE