Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Pasażerowie metra w Sofii mogą już korzystać z Internetu
źródło-dnevnik.bg

Bułgaria: Pasażerowie metra w Sofii mogą już korzystać z Internetu

Pasażerowie sofijskiego metra mają już dostęp do transmisji głosu i danych dzięki sieci trzech operatorów telekomunikacyjnych: Globul, Mobiltel oraz Vivacom, poinformował dyrektor wykonawczy spółki Metropolitan, odpowiedzialnej za budowę metra, Stojan Bratoew.

Podróżujący będą mogli korzystać z Internetu we wszystkich liniach metra, niezależnie od tego czy znajdują się na stacji czy w wagonie. Sieć zapewnia dostęp do Internetu z szybkością dosyłową do 42 Mb/s i wysyłania do 5,76 Mb/s. To pozwoli na swobodną rozmowę podczas podróży, pobieranie i wysyłanie plików internetowych, oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy gry online.

Sieć komórkowa świadczy usługi głosowe i transmisje danych wszystkim pasażerom w metrze. Obecnie korzysta z niej blisko 450 tys. osób dziennie. Usługi telekomunikacyjne są dostępne na 23 stacjach metra na długości 36 km. W planach jest również włączenie w zasięg sieci stacji, które są jeszcze w budowie.

Zasięg dostępny jest na stacjach dzięki systemowi antenowemu, natomiast w tunelu zapewnia go kabel promieniujący. Dotychczasową inwestycję trzech operatorów telefonii komórkowej w budowę sieci szacuje się na około 1,7 mln EUR. Za realizację projektu odpowiedzialna jest bułgarska spółka szwedzkiej firmy Ericsson.

 

Źródło: dnevnik.bg

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE