Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Pierwsza nagroda dla studentki z Burgas na międzynarodowym festiwalu architektury

Bułgaria: Pierwsza nagroda dla studentki z Burgas na międzynarodowym festiwalu architektury

Galina Miłkowa z Burgas otrzymała nagrodę na międzynarodowym festiwalu architektury, który odbył się w dniach 1-3. marca we Florencji. Została wyróżniona za pracę dyplomową, – projekt „Centrum kultury i debaty Demokratos”, opracowany pod konkretną lokalizację w centrum Burgas.

Drugie, trzecie i czwarte miejsce, wraz z medalem od prezydenta Republiki Włoskiej, Giorgio Napolitano, otrzymali architekci z Włoch i Hiszpanii.

Festiwal architektury we Florencji jest wydarzeniem gromadzącym co roku dyplomatów, wykładowców uniwersyteckich i architektów z całego świata. W programie festiwalu są wykłady, debaty, warsztaty i konkurs projektów dyplomowych Degree&Profession, na którym oceniane są prace inżynierskie, magisterskie i doktorskie.

W tym roku w bazie nadesłanych prac znalazło się 1500 projektów. Po wstępnej selekcji były one oceniane przez jury, w składzie którego zasiedli architekci z 6 państw: USA, Serbii, Gruzji, Turcji, Rosji i Węgier.

Częścią tegorocznej edycji festiwalu była również prezentacja portalu LifeBeyondTourism, który promuje ideę turystyki jako ważnego środka dialogu międzykulturowego, poznawania światowego dziedzictwa kulturowego i tradycji. Galina Miłkowa w imieniu gminy Burgas przedstawiła materiały związane z historią i kulturą regionu.

Źródło: gradat.bg

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE