Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Po 15 latach zostaną wznowione loty na trasie Sofia-Belgrad
0057711001380632710_17234_600x458

Bułgaria: Po 15 latach zostaną wznowione loty na trasie Sofia-Belgrad

- Po 15 latach przerwy połączenie lotnicze między Bułgarią i Serbią zostaje reaktywowane. – podaje minister transportu, technologii informatycznych i telekomunikacji, Danaił Papazow na sofijskim lotnisku, gdzie została otwarta nowa linia Belgrad-Sofia.

Według Papazowa do końca tego roku ponad 30 tys. osób skorzysta z nowego połączenia.

Minister podkreśla, że tworzenie nowych połączeń między krajami bałkańskimi zacieśni ich kontakty i doprowadzi do zwiększenia wymiany podróżujących służbowo i w celach turystycznych.

- Jest to rezultat naszych starań, skierowanych na ciągłe zwiększanie liczby podróżujących i przyciąganie coraz większej ilości spółek lotniczych na bułgarski rynek. – dodaje Papazow, cytowany przez rzecznika prasowego Ministerstwa Transportu.

Minister podkreśla również, że w zeszłym roku lotnisko Sofia obsłużyło rekordową liczbę podróżujących – ponad 3,5 mln. Według jego słów w styczniu tego roku zanotowano 6,5% wzrost liczby podróżnych, a w lutym aż 9%.

- Jest to bardzo dobry kierunek i wierzę, że zarząd lotniska utrzyma go do końca roku. – mówi minister Papazow.

Linię Belgrad-Sofia obsługiwać będą samoloty ATR 72 spółki Air Serbia, a loty z i do Belgradu będą odbywały się codziennie.

Lada dzień mają zostać uruchomione jeszcze dwa nowe regularne połączenia z lotniska Sofia. Od połowy maja Wizz Air zaoferuje podróżującym loty do Malmӧ, a loty do Zagrzebia uzupełnią rozkład lotów lotniska.

Źródło: dnes.bg

About Zuzanna Chmiel

KOMENTARZE