Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Początek sezonu narciarskiego
Bansko_ski_area_2008_09_5

Bułgaria: Początek sezonu narciarskiego

W Bułgarii rozpoczął się sezon narciarski 2014\2015. Dla amatorów sportów zimowych kurorty górskie przygotowały z tej okazji masę atrakcji, specjalne programy rozrywkowe oraz bezpłatne naśnieżanie stoków narciarskich.

W miejscowości Pamporowo w dniu oficjalnego otwarcia sezonu wszyscy goście kurortu mogą korzystać z wyciągów narciarskich za darmo. Program uroczystości pełny jest koncertów na świeżym powietrzu, konkursów z nagrodami oraz specjalnych niespodzianek. Klienci kurortu w Pamporowie będą mogli także korzystać ze zniżek na karnety narciarskie, które w okresie od 14 do 19 grudnia będą kosztować 39 BGN, tj. ok. 20 EUR (od 20 grudnia cena ponownie wzrośnie do 53 BGN, tj.  27 EUR).

Także miejscowość Bansko szykuje głośnie otwarcie sezonu zimowego, które będzie się koncentrować wokół udostępnienia ośmiu nowych tras narciarskich. Uroczystości otworzy wyścig dla ambitnych narciarzy, którzy będą mieli okazję sprawdzić swoją szybkość na nowych trasach zjazdowych. Następnie na polanie Bynderica odbędą się zawody między trzema zespołami po 15 osób. Każdy z nich będzie dowodzony przez jedną z trzech legend narciarstwa: Stephana Eberhartera (trzykrotnego mistrza olimpijskiego), Marca Girardelliego (pięciokrotnego zdobywcy Pucharu Świata) i Petyra Popangełowa (dwudziestosześciokrotnego mistrza Bułgarii oraz zwycięzcy 27 zawodów organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską). Popołudniu natomiast odbędzie się kolejna, czwarta już edycja, niezwykle popularnej gry „Poszukiwacze skarbów” – wśród wielu ukrytych w śniegu nagród znajdują się także klucze do nowego samochodu.

Start zimowego sezonu w miejscowości Borowec związany będzie z bogatym programem pod hasłem „Sport i tradycja”. W otwarciu będzie uczestniczyła m.in. minister turystyki Nikolina Angełkowa. Otwarcie sezonu zbiegło się z Europejskimi Mistrzostwami w Cross-Country, w których weźmie udział ponad 800 zawodników z 40 krajów. Niestety, organizatorzy ogłosili, że z powodu braku dostatecznej ilości śniegu 13 grudnia trasy oraz wyciągi nie zostaną jeszcze uruchomione. Działać natomiast będzie za darmo i dla każdego kolejka kabinowa.

Źródło: actualno.com

About Krzysztof Popek

Doktorant historii i student filologii bułgarskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zafascynowany XIX-wiecznymi Bałkanami, psami corgi Elżbiety II oraz czarną kawą.
KOMENTARZE