Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Pod koniec września rusza sprzedaż biletów kolejowych on – line

Bułgaria: Pod koniec września rusza sprzedaż biletów kolejowych on – line

Pod koniec września mija ostateczny termin uruchomienia przez Bułgarskie Koleje Państwowe (BDŻ), systemu rezerwacji i sprzedaży biletów kolejowych przez Internet.

Dyrektor działu „Marketing i Sprzedaż” w „BDŻ – Transport pasażerski” EOOD, Dimityr Kostadinow poinformował, że kampania dotycząca wcześniejszych (o 20 dni) rezerwacji  i sprzedaży biletów nad morze, będzie gotowa pod koniec lata, zaś do końca września przewiduje się wprowadzenie systemu informacyjnego, który zniesie ograniczenia terminowe. Obecnie turyści mogą rezerwować bilety jedynie od 5 do 20 dni przed podróżą.

Dzięki systemowi rezerwacji i sprzedaży biletów kolejowych on – line, podróżujący będą mogli  kupić bilet w domu, co sprawi, że tym samym zmniejszą się kolejki przy kasach.

 

Źródło:  actualno.com, focus-news.net

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE