Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: pół miliona turystów tego lata
0615454001380629235_16942_600x458

Bułgaria: pół miliona turystów tego lata

Liczbę turystów, której oczekuje się w sezonie letnim szacuje się na około pół miliona, poinformował członek ABTTA (Association of Bulgarian Tour Operators and Travel Agents) Kalin Draganow.

- Jak na razie wszystko wskazuje na to, że sezon letni będzie się rozwijał pomyślnie. Spodziewamy się wzrostu ruchu turystycznego, a czy to będzie 2, 3 czy 4 procent nie uważam za tak istotne – oznajmił Draganow dodając, że najważniejsze jest, aby utrzymać tendecję wzrostową. Na spekulacje jak uważa jest jednak jeszcze za wcześnie.

Powołuje się on na Holandię, która posiada stronę internetową, gdzie rejestrują się turyści. Do tej pory odnotowano 10 tys. ludzi, którzy zdecydowali się na odpoczynek w Bułgarii. Jednak łącznie oczekuje się około 30 tys. holenderskich turystów.

Według niego bułgarskie ośrodki nie są gorsze niż konkurencja w kwestii jakości usług, lecz chodzi tu przede wszystkim o masową turystykę. W Bułgarii odpoczywają zarówno bogaci jak i mniej zamożni turyści. Nie należy więc spodziewać się, że wyłacznie ci wyżej usytuowani przyjadą tu na wypoczynek. Powodem tego mogą być zbyt wysokie wymagania czy też brak wyrobionej marki. Tymczasem, jak uważa Draganow, Bułgaria jest dobrym kierunkiem dla klasy średniej.

Na pytanie co zrobić, aby przyciągnąć więcej turystów z kategorii bardziej zamożnych, Draganow odpowiada, że potrzebna jest reklama za granicą, która wiąże się z dużymi pieniędzmi.

Źródło: actualno.bg

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE