Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria pracuje nad swoją marką turystyczną

Bułgaria pracuje nad swoją marką turystyczną

Strategia rozwoju marki „Bułgaria” zakłada odnowienie wizerunku turystycznego kraju do lutego przeszłego roku. Budżet potrzebny na ukształtowanie nowego oryginalnego image’u to, według ekspertów, kwota minimum 200 mln EUR. Projekt o nazwie „Rozwój marki <<Bułgaria>>, produktów i marek regionalnych oraz wprowadzenie zintegrowanego zarządzania marką” rusza w tym miesiącu.

Spotkanie przy okrągłym stole, którego tematem była przyszłość „brandu”, jakim Bułgaria jest na rynku usług turystycznych odbyło się w poniedziałek przy udziale zastępcy ministra Gospodarki, Energetyki i Turystyki, Iwo Marinowa. Projekt pilotażowy tworzenia nowego wizerunku i skutecznej jego promocji odbędzie się wstępnie na skalę regionalną, aby następnie stać się wzorcem marketingowym dla całego kraju.

Badania wykazały, że 80% cudzoziemców odwiedzających Bułgarię jest zadowolona z pobytu, a 60% z nich odwiedziło ją ponownie. Wyniki statystyk skłaniają do lepszego wykorzystania potencjału tej dziedziny sektora gospodarki.

Bułgaria ma kusić jako całoroczny atrakcyjna destynacja z konkurencyjnymi produktami turystycznymi w korzystnych cenach. Za najsilniejsze atuty turystyczne kraju uznano historię i przyrodą – to one mają przyciągać zwiedzających. Zostanie także zaprojektowane nowe logo. Głównymi odbiorcami kampanii mają być turyści w Niemczech, Rumunii, Rosji i Wielkiej Brytanii.

Źródło: investor.bg, news.expert.bg, dariknews.bg, infotourist.net, econ.bg, standartnews.com.

About Anna Teklińska

KOMENTARZE