Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Próby nawiązania współpracy z indyjskimi inwestorami

Bułgaria: Próby nawiązania współpracy z indyjskimi inwestorami

Na spotkaniu dotyczącym handlowych i inwestycyjnych możliwości w Bułgarii, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Izb Handlowych Andhra Pradesh (FAPCCI), bułgarski ambasador w Indiach, Borisław Kostow, zachęcał przedsiębiorców do współpracy z krajami Unii Europejskiej. Zapewnił, iż na terenie jego kraju zarówno bułgarscy jak i zagraniczni inwestorzy muszą spełnić dokładnie takie same warunki, by rozpocząć swoją działalność.

Bułgarskie prawo bardzo sprzyja inwestorom. Aby zagraniczny przedsiębiorca mógł nabyć ziemię, jego działalność musi być zarejestrowana na terenie Bułgarii. Wszystkich przedsiębiorców obowiązuje ten sam podatek liniowy w wysokości 10% oraz 10% podatek dochodowy.

Szef Stowarzyszenia, V.S. Raju przyznał, iż stosunki handlowe między Indiami a Bułgarią są poprawne i istnieją realne możliwości na ich rozwój.

W celu budowania i umacniania bułgarsko-hinduskich stosunków ekonomicznych i kulturowych,  w sobotę w Hajdarabadzie Bułgarska Ambasada mianowała pierwszego w południowych Indiach konsula honorowego Bułgarii, dr Y Kirana Kumara.

Źródła: business.actualno.com, thehindu.com

About Sylwia Dimtchev

KOMENTARZE