Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Protest hotelarzy w Słonecznym Brzegu

Bułgaria: Protest hotelarzy w Słonecznym Brzegu

Mimo że do rozpoczęcia sezonu letniego pozostały niespełna dwa miesiące, właściciele hoteli w Słonecznym Brzegu już wystąpili przeciw m.in. stawianiu bramek przy wjazdach do kurortu. Uważają oni bowiem, że pojawienie się bramek spowoduje ograniczenie swobodnego dostępu do hoteli. Przeciwni są też zasadom dostaw towarów do obiektów, które mają odbywać się według specjalnego grafiku.

Ponadto hotelarze protestują przeciw dużej liczbie straganów z pamiątkami, która w tej chwili wynosi 1600, a latem ma wzrosnąć o kolejne 200.

Zarząd „Słoneczny Brzeg” AD broni się twierdzeniem, że schemat dostaw towarów i zasady wjazdu w nadchodzącym sezonie nie zostały jeszcze oficjalnie zatwierdzone, a pozwolenie na handel otrzyma tylko taka liczba straganów, która została przewidziana w Oficjalnym Systemie Obiektów Tymczasowych.

Zarząd ma również nadzieję, że nowy projekt zmian w ustawie o planowaniu przestrzennym, regulującej zasady handlu w kurortach, zakończy wieloletnią walkę z nielegalnymi obiektami handlowymi na bułgarskim wybrzeżu. Jednak rezultatów najwcześniej można się spodziewać dopiero w przyszłym sezonie letnim, gdyż nie został jeszcze złożony wniosek o debatę w parlamencie.

Źródło: magelanbg.com, zonaburgas.bg, besove.bg

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE