Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Protest przeciw utworzeniu obozu dla uchodźców w Telisz
źródło-actualno.com

Bułgaria: Protest przeciw utworzeniu obozu dla uchodźców w Telisz

Prawie 1000 osób wzięło udział w pokojowym pochodzie protestacyjnym przeciw utworzeniu obozu dla uchodźców w byłej bazie wojskowej w Telisz.

Burmistrz miasta, Neli Dakowa kategorycznie oznajmiła, że miejscowa społeczność kontynuuje to, co zaczęła i nie wierzy już w żadne obietnice. Burmistrz podkreśla, że nie zostało wyjaśnione, kto zostanie zakwaterowany w mającym powstać centrum dla uchodźców. Mieszkańcy nie martwią się o miejsca pracy i infrastrukturę, ale o swój spokój. Wśród protestujących byli również mieszkańcy sąsiednich wsi.

Pochód rozpoczął się przy miejscowym placu i po godzinie 10 wyszedł na główną drogę Sofia – Plewen. Ruch drogowy został zatrzymany na około 30 minut z powodu powolnego przemieszczania się ludzi, prowadzonych przez komitet protestacyjny. Jego przewodniczący, Marin Szkodrow powiedział, że  protestujący nie są przeciw uchodźcom, ale nie zamierzają przerwać protestów.

Według niego, w Bułgarii znajduje się 24 opuszczonych baz rakietowych na terenach niezamieszkałych, które są odpowiednie do przyjęcia ludzi w potrzebie.

 

Źródło: actualno.com

About Ilona Oleszkowicz

KOMENTARZE