Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Przyznano 153 mln EUR dotacji unijnych na turystykę
2

Bułgaria: Przyznano 153 mln EUR dotacji unijnych na turystykę

W ciągu najbliższych lat Bułgaria otrzyma z funduszy europejskich kwotę ok. 153 mln EUR na rozwój turystyki.  Beneficjentem ok. 51 mln EUR będzie Ministerstwo Gospodarki, a pozostałe 102 mln EUR zostanie przeznaczone na program rozwoju regionalnego, jak poinformował zastępca Ministra Gospodarki i Energetyki, Branimir Botew.

Botew przedstawił wyniki realizacji Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego dotyczącego wzmocnienia zdolności administracyjnych Ministerstwa Gospodarki i Energetyki. Na lata 2008-2015 zaplanowano 14 projektów o łącznej wartości ponad 26 mln EUR. Osiem z tych projektów zostało już zrealizowanych, obecnie trwają prace nad 26-cioma umowami do pozostałych projektów, wartych ponad 6 mln EUR.

Państwa sąsiadujące są bezpośrednimi konkurentami Bułgarii w zakresie świadczenia usług turystycznych. Mają nie tylko określone strategie rozwoju biznesu, ale i plany ich realizacji. Botew zapewnił, że Bułgaria również będzie do tego dążyć.

- Bułgaria ma kontakty z trzema dużymi firmami, specjalizującymi się w reklamie i marketingu turystycznym, które pomogą w prezentacji bułgarskiego rynku. – dodał Botew.

Źródło: business.actualno.com

About Angelika Czarnopyś

KOMENTARZE