Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Rosyjska firma chce zainwestować 50 mln EUR w budowę Oceanarium w Burgas

Bułgaria: Rosyjska firma chce zainwestować 50 mln EUR w budowę Oceanarium w Burgas

źródło-dnevnik.bg

Stowarzyszenie Naukowo – Produkcyjne „Mostowik”, które jest jedną z największych firm w Rosji specjalizujących się w projektowaniu i budownictwie, wystartowało w przetargu na uzyskanie koncesji na budowę i eksploatację Oceanarium w Burgas. Kompleks rozrywkowy ma powstać w północno – wschodniej części parku „Jezioro”, na powierzchni 11,7 ha, na której znajdzie się oceanarium, park rozrywki, aquapark, część hotelowa, akwarium z oceanicznymi, śródziemnomorskimi oraz czarnomorskimi gatunkami ryb a także delfinarium z salą na pokazy i miejscem odpoczynku dla delfinów.

Na posiedzeniu komisji gminy Burgas, zastępca dyrektora generalnego „Mostowika”, Juri Graczow, przedstawił akcje spółki oraz obszerną informację dotyczącą przyszłego projektu, w który Stowarzyszenie chce zainwestować 50 mln EUR przez okres 6 lat.

Rosyjski kandydat do uzyskania koncesji, i jak na razie jedyny, ma już doświadczenie w podobnych inwestycjach – obecnie realizuje projekt budowy podobnego oceanarium we Władywostoku (Rosja).

Rosyjskie SNP „Mostowik” jest zainteresowane inwestycją w Bułgarii przede wszystkim ze względu na ruch turystyczny w tym regionie oraz klimat. Rozpoczęcie budowy kompleksu planowane jest na październik 2013 r.

 

Źródło: focus-news.bg, dnevnik.bg, flagman.bg

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE