Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Rozdano nagrody w dziedzinie Nowych Technologii

Bułgaria: Rozdano nagrody w dziedzinie Nowych Technologii

nagradi-bait.bg

Bułgarskie Stowarzyszenie Technologii Informacyjnych (BAIT) rozdało nagrody w dziedzinie sektora IT. Z 76 uczestników uhonorowanych zostało 15, w tym przedsiębiorstwa, naukowcy, studenci oraz dziennikarze.

Głównym tematem ceremonii rozdania nagród był brak wykwalifikowanych kadr w Bułgarii, dlatego też większość nagród wiązała się ze wspieraniem kształcenia inżynierów oprogramowania. W tej kategorii niekwestionowanym zwycięzcą okazała się firma Telerik, która została wyróżniona za stworzenie akademii oprogramowania. Firma otrzymała także drugą nagrodę w kategorii „Odpowiedzialność korporacyjna i społeczna”, w której rywalizowała m.in. z takimi firmami, jak Globul, HP, SAP Labs Bulgaria.

Wśród studentów laureatami zostali Denisław Lefterow z Uniwersytetu Paisija Chilendarskiego w Płowdiwie za opracowanie aplikacji internetowej pomagającej w nauczaniu dzieci cierpiących na dysleksję oraz Zdrawko Welinow z Politechniki Sofijskiej, który opracowuje aplikację do monitorowania ruchu w sieci.

BAIT nie zapomniało również o młodych przedsiębiorcach. Firma Eventyard zdobyła nagrodę za opracowanie aplikacji do globalnego biuletynu wydarzeń.

Do pozostałych laureatów należą: VMware – amerykańska firma, mająca centrum rozwoju w Bułgarii i działająca w sferze maszyn wirtualnych i chmur obliczeniowych; NAP – Państwowa Agencja Skarbowa, która otrzymała nagrodę w kategorii „Amidnistracja państwowa” za połączenie ponad 360 tys. kas fiskalnych z systemem NAP; Vintech – firma zajmująca się projektowaniem i wdrażaniem systemów informacyjnych z aplikacjami inżynierskimi i biznesowymi; Interconsult Bulgaria (nagroda w kategorii Rozwiązania mobilne); Netera (nagroda w kat. e-biznes) i in.

Ceremonia odbyła się pod patronatem prezydenta w Rosena Plewneliewa.

Źródło: bait.bg, capital.bg,

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE