Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Rusza EZ FilmFest poświęcony sportom ekstremalnym
0407170001389259998_0

Bułgaria: Rusza EZ FilmFest poświęcony sportom ekstremalnym

16 stycznia narciarskim filmem „Way of life/Sposób na życie” rusza EZ FilmFest – pierwszy w Bułgarii całoroczny projekt filmowy i fotograficzny, który łączy kino i sporty ekstremalne. W każdy czwartkowy wieczór w kinie Odeon w Sofii widzowie będą mogli obejrzeć międzynarodowe i bułgarskie filmy poświęcone sportom ekstremalnym. Ponad 40 nowych tytułów to obietnica silnych emocji, które wypływają nie tylko z pasji do nart, snowboardu, windsurfingu, czy łyżew, lecz również ze sposobu życia – blisko natury lub środowiska miejskiego, cały czas ramię w ramię z ryzykiem.

Przed każdą projekcją w galerii kina Odeon widzowie będą mieli możliwość obejrzenia zniewalających kadrów bułgarskich fotografów, których pasją jest uchwycenie wyjątkowych chwil podczas wykonywania jakiegoś triku lub chwil pokłonienia się przed wielkością i pięknem przyrody. W każdy trzeci czwartek miesiąca, przed projekcją filmu właściwego będzie można obejrzeć amatorskie klipy z Bułgarii.

Ponadto w lobby kina odwiedzający będą mogli m.in. nauczyć się sztuczek przy montażu klipów, dowiedzieć się, na co wracać uwagę przy wyborze sprzętu.

EZ FilmFest organizowany jest przez GH SWICH i kino Odeon. Ma na celu popularyzowanie sportów na świeżym powietrzu i stworzenie miejsca spotkań dla ludzi, którzy je uprawiają. Będzie sprzyjać podnoszeniu poziomu sporów ekstremalnych w kraju, jak i zmniejszać ryzyko przy ich praktykowaniu. Z drugiej strony założeniem organizatorów jest wspieranie produkcji rodzimych filmów o tematyce ekstremalnej, zwrócenie uwagę na fotografię akcji oraz umożliwienie pogłębiania wiedzy i umiejętności amatorów fotografii.

Informacja o miesięcznym programie EZ FilmFest będzie publikowana na początku każdego miesiąca na Facebooku i u partnerów projektu.

 

Źródło: actualno.com

About Zuzanna Chmiel

KOMENTARZE