Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Sea Garden Festival w Burgas
0230245001405082990_39025_600x458

Bułgaria: Sea Garden Festival w Burgas

9 sierpnia Burgas przygotowuje Festival Sea Garden Festival, który oprócz muzyki wypełni letni teatr w parku miejskim Morska Gradina kolorami. Będzie nawiązywał do indyjskiego Święta Kolorów Holi. Pierwsze takie przedsięwzięcie miało miejsce w Sofii w tym roku.

Na festiwalu wystąpią między innymi: Biczeto, zespół Rebelites, pianista jazzowy Wasił Parmakow, kontrabasista Dimityr Karamfiłow, DJ Vadim razem z Sarah Bravo, Ruth Kolewa, zespół Rewju i wielu  znanych DJów.

Święto Kolorów Holi pochodzi z Indii – jest to dzień, w którym celebruje się nadejście wiosny. Co roku wszyscy, niezależnie od wieku, płci i statusu społecznego, wychodzą razem na ulice Indii i rzucają w powietrze i siebie nawzajem kolorowym proszkiem i wodą. Śpiewają, tańczą i wspólnie świętują nowy początek.

W Bułgarii pierwszy raz Festiwal Kolorów odbył się w Sofii 21 czerwca 2014 roku. Wzięło w nim udział około 3 tys. osób. Po setkach pytań zwolenników festiwalu zdecydowano, że kolejnym miastem, które wypełni się kolorami, muzyką i tańcem, będzie Burgas.

Scena festiwalu będzie otwarta od godziny 14.00 i o każdej pełnej godzinie, aż do 23.00 fani będą mogli wziąć udział w masowych kolorowych eksplozjach.

 

Źródło: actualno.com

About Zuzanna Chmiel

KOMENTARZE