Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Siatkarki coraz bliżej Mistrzostw Świata
m_1378643584

Bułgaria: Siatkarki coraz bliżej Mistrzostw Świata

Bułgarska reprezentacja kobiet w siatkówce jest coraz bliżej kwalifikacji do finałów Mistrzostw Świata 2014, które odbędą się we Włoszech. Lwice, jak nazywają je Bułgarzy, zdecydowanie pokonały reprezentantki Czech, osiągając wynik 3:0 (25:14, 25:19, 25:22). Zostały liderkami w swojej grupie kwalifikacyjnej z 6 punktami w dwóch meczach, po piątkowym zwycięstwie nad Słowaczkami 3:1.

Zawodniczki Marcelo Abbondanzy w obydwu meczach miały pełną kontrolę nad rozgrywką przez 2 pierwsze sety, w ostatnich dawały więcej szans przeciwniczkom. Właśnie wtedy Czeszki szybko odrobiły stratę o 4 punkty wyprzedzając rywalki z wynikiem 15:11, później prowadziły już 21:18, ale Bułgarkom udało się je dogonić. Wspaniałą serię zanotowała na swoim koncie Lora Kitipowa, która wyrównała wynik 21:21 asem serwisowym, po czym 2 udane bloki ustanowiły wynik 23:21 na korzyść reprezentacji Bułgarii. Publiczność w arenie Samokow  wstała z miejsc.

Blok był najsilniejszym elementem gry Bułgarek, w całym meczu przyniósł 16 punktów. Pięć z nich jest zasługą Christiny Rusewej, która została najlepiej punktującą zawodniczką bułgarskiej drużyny z 12 punktami na koncie.

źródło: bgvolleyball.com 

About Ilona Oleszkowicz

KOMENTARZE