Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Bułgaria: Spadek zainteresowania mieszkaniami na wyższych piętrach po majowych trzęsieniach ziemi

Bułgaria: Spadek zainteresowania mieszkaniami na wyższych piętrach po majowych trzęsieniach ziemi

Trzęsienia ziemi i intensywne opady deszczu w Bułgarii zweryfikowały preferencje nabywców mieszkań – wskazują badania przeprowadzone przez agencję nieruchomości ADRES. Jeszcze w kwietniu najchętniej kupowane były lokale usytuowane na środkowych i najwyższych kondygnacjach. Obecnie zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się oferty sprzedaży mieszkań na parterze – bezpieczniejszych przy trzęsieniach ziemi i nieszczelnościach. Tylko 2% poszukujących lokali na sprzedaż wybrałoby mieszkanie położone wyżej niż na 10-tym piętrze.

– Z powodu ożywienia w branży budowlanej w ciągu ostatnich lat, piętra położone wysoko stanowiły jedyną szansę, aby uzyskać piękny widok z okna. Na ostatniej kondygnacji były zwykle usytuowane najbardziej atrakcyjne nieruchomości – dwupoziomowe apartamenty z dużymi tarasami, itp. W takich mieszkaniach gustowali kupujący. W ubiegłym  miesiącu tendencja w znaczący sposób zaczęła się zmieniać. – komentuje marketing manager firmy ADRES, Kałojan Bogdanow.

Nie zaobserwowano do tej pory zmian w cenach nieruchomości pod wpływem majowych wydarzeń i związanych z nimi przekształceń w tendencjach rynkowych.

 

Tekst: investor.bg, standartnews.com, money.bg, radiosofia.bnr.bg; zdjęcie: money.bg.

About Anna Teklińska

KOMENTARZE