Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: W górach spadł pierwszy śnieg
gory

Bułgaria: W górach spadł pierwszy śnieg

Pierwszy tegoroczny śnieg spadł w sobotę w bułgarskich górach. Na wysokich szczytach Rodopów pojawiła się 2-3 cm warstwa śniegu, jednak z powodu rosnących temperatur w południe śnieg szybko stopniał.

– Chociaż wrześniowy śnieg szybko topnieje, rodopski ośrodek przygotowuje się już do sezonu zimowego. – powiedział dyrektor wykonawczy ośrodka Pamporowo, Marian Beljakow. Mimo, że jest jeszcze zbyt wcześnie na prognozy, meteorolodzy obiecują dobre warunki narciarskie, a Pamporowo ponownie jako pierwsze otworzy sezon dla miłośników sportów zimowych, podobnie jak w zeszłym roku, podaje agencja Standard News.

– Na chwile obecną rezerwacje dokonywane przez turystów przebiegają pomyślnie, spodziewamy się bardzo dobrego sezonu, zwłaszcza biorąc pod uwagę dobry wizerunek ośrodka przez ostatnich kilka lat. – dodał Beljakow.

Mieszkańcy i hotelarze w Bansko mają nadzieję, że w tym roku opady śniegu będą bardzo duże, dzięki czemu będzie więcej turystów niż w ubiegłym roku. Dobrą wiadomością jest to, że kurort odwiedza wielu tureckich turystów. Od kilku lat, zarówno gmina jak i hotelarze, starają się wejść na rynek kraju sąsiedzkiego.

– Tradycyjnie, są już dokonywane rezerwacje przez turystów z Rosji, jak i naszych sąsiadów z Macedonii, Serbii, Grecji i Rumunii. Obecnie synoptycy spodziewają się śnieżnej zimy. Trzymamy  kciuki, ponieważ przyczyni się to do większej ilości odwiedzających nas wczasowiczów. – komentuje Prezes Towarzystwa Turystycznego w Bansko, Mariana Spasowa.

Źródło:  society.actualno.com

About Angelika Czarnopyś

KOMENTARZE