Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria walczy z drenażem mózgów
0781751001385744781_7505_600x458

Bułgaria walczy z drenażem mózgów

Bułgarscy studenci z siedmiu europejskich stolic zostaną poinstruowani o tym jak szukać pracy w ojczyźnie, poinformowała Agencja Zatrudnienia (Агенцията по заетостта). Jak dodała, będzie ona wspierać bułgarskich studentów za granicą w znalezieniu wysoko płatnej pracy, która sprosta ich międzynardowemu wykształceniu.

Aby rozpocząć szybką i aktywną komunikację z młodymi ludźmi Agencja wysłała ekspertów do siedmiu z europejskich stolic, które skupiają największą ilość bułgarskich studentów. Są to Madryt, Paryż, Londyn, Bruksela, Amsterdam, Berlin i Wiedeń. W ten sposób Agencja włącza się w inicjatywę Bułgarskiej Agencji Inwestycji (Българската агенция за инвестиции), która organizuje spotkania ze studentami i pracownikami z Bułgarii w łącznie 13 miastach na świecie. Wszystko po to, by przedstawić im obecne możliwości realizacji w swoim kraju.

Celem przedstawicieli Agencji Zatrudnienia jest stworzenie na spotkaniach osobistego kontaktu z młodymi ludźmi oraz wyjaśnienie im bezpośrednich kanałów, dzięki którym będą mogli dotrzeć do największych pracodawców w Bułgarii. Tym samym agencja jako największy pośrednik na rynku pracy może być ich lojalnym partnerem.

Bez względu na odległość, która dzieli studentów od Bułgarii, każdy z nich może skorzystać z usług pośrednictwa Agencji. Wystarczy wysłać CV na specjalnie stworzone konto internetowe. Biografia trafi bezpośrednio do zespołów zajmujących się znalezieniem pracy w kraju. Oni natomiast będą konsultować się indywidualnie w zależności od ich profilu, potrzeb i preferencji. Komunikacja między nimi odbywać się będzie drogą elektroniczną, poprzez Skype’a i inne sieci społecznościowe, które umożliwią szybki i sprawny kontakt między studentami i ich pośrednikami.

Jak oznajmił dyrektor Agencji Zatrudnienia Asen Angelow, po serii spotkań przygotowane będą profile wszystkich studentów, włącznie z obszarami ich zainteresowania zawodowego.

 

Źródło: business.actualno.com

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE