Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Większość studentów nie potrafi napisać CV
0000219640-article2

Bułgaria: Większość studentów nie potrafi napisać CV

- Około 70-80% studentów nie dostaje się na rozmowy kwalifikacyjne z powodu źle przygotowanych dokumentów. – komentuje Swetłozar Petrov, pracownik firmy organizującej forum „Krajowe Dni Kariery 2014 – udana kariera, dobre życie”.

 Dokumenty kandydatów są źle przygotowane nie ze względu na niewiedzę, ale dlatego, że studenci nie zdają sobie sprawy, że to najważniejszy etap rekrutacji.

 – Jeśli dokumenty nie są przygotowane poprawnie, szansa zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną maleje. – mówi Petrow. Podczas forum „Krajowe Dni Kariery 2014” w całej Bułgarii będą otwarte specjalne stoiska „CV Clinic”, gdzie studenci otrzymają informacje, co powinno zawierać ich CV lub o czym wspomnieć na rozmowie kwalifikacyjnej.

 Swetłozar Petrow dodaje, że w ostatnich latach najczęściej rekrutują firmy sektora IT i zdalnej obsługi klientów. Poszukuje się pracowników, którzy władają biegle, choć jednym językiem obcym, ale najczęściej zatrudniane są osoby, które nie mają problemów z 2-3 językami obcymi.

 W targach, które odbędą się 25 marca w Warnie weźmie udział 45 firm, oczekuje się wizyt ok. 2 tys. studentów. Ok. 60% młodych osób, które zostaną zakwalifikowane na staż w czasie trwania forum, otrzyma stałe zatrudnienie w odpowiedniej firmie.

Źródło: dnes.bg

About Zuzanna Chmiel

KOMENTARZE