Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria wspiera Czarnogórę w dążeniach do integracji europejskiej
evropska unija google.com

Bułgaria wspiera Czarnogórę w dążeniach do integracji europejskiej

Czarnogóra wytrwale dąży do integracji z Unią Europejską, podejmując wszelkie niezbędne działania. Przedstawiciele bułgarskiego Instytutu Dyplomatycznego poinformowali właśnie, że podczas realizacji wspomnianych celów może ona liczyć na wsparcie i doświadczenie Bułgarii.

- Czarnogóra może otrzymać wsparcie Bułgarii w budowaniu i wzmacnianiu możliwości administracyjnych, a także z zakresu innych obszarów priorytetowych na drodze ku Unii Europejskiej – zadeklarowała dyrektor Instytutu, Tanja Mihailov.

Według sekretarza ds. integracji europejskiej, Aleksandra Andriji Pejovicia, Czarnogóra najbardziej skorzysta z doświadczenia Bułgarii w zakresie harmonizacji ustawodawstwa krajowego z europejskim, a także przygotowania odpowiednich urzędników do pełnienia nowych funkcji.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE