Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria wyróżniona na targach turystycznych w Rosji

Bułgaria wyróżniona na targach turystycznych w Rosji

intourexpo-cross.bg

Bułgarskie Ministerstwo Gospodarki, Energetyki i Turystyki (MIET) otrzymało wyróżnienie na VIII Międzynarodowych Targach Turystycznych „INTOURMARKET”, które odbywają się w dniach 16-19 marca w Moskwie.

Podczas specjalnej ceremonii, Dyrektor Wykonawczy ds. stosunków członkowskich i usług w Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), Zoltán Somogyi, wręczył nagrodę na ręce przewodniczącej resortu „Polityka turystyczna” MIET Mariji Iwanowej.

Następnie na spotkaniu przedstawicieli obu państw, w sposób szczególny podkreślona została konieczność wspólnego dążenia do aktywnego rozwoju współpracy w sektorze turystycznym oraz podjęcia prac nad uproszczeniem przepisów wizowych, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie wymiany turystów.

MIET zapoznał rosyjskich partnerów z najważniejszymi punktami przyjętej niedawno ustawy o turystyce, wśród których największe zainteresowanie Rosjan zdobył plan ujednolicenia cen dla wycieczek dziecięcych i młodzieżowych.

Przedstawiciele obu krajów wyrazili też zadowolenie z działalności bułgarsko-rosyjskiej Grupy Roboczej ds. Turystyki, której kolejne spotkanie odbędzie się w Rosji.

Obywatele Rosji są jednymi z najliczniejszych turystów zagranicznych w Bułgarii, która jest jednym z najczęściej i najchętniej wybieranych przez nich krajów.

 

Źródło: cross.bg, itmexpo.ru

 

About Marta Sajdek

KOMENTARZE