Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Zamknięto przejście graniczne w Ruse
m_1330258265_DSC_1595

Bułgaria: Zamknięto przejście graniczne w Ruse

Punkt graniczny przy moście na Dunaju w Ruse został wyłączony z ruchu. W drodze wyjątku przepuszczane są tylko samochody z rumuńską rejestracją, jadące w kierunku Rumunii, wyjaśnia agencja Fokus, powołując się na słowa wojewódzkiej komendy policji. Przyczyną jest zamknięcie drogi z Giurgiu do Bukaresztu z powodu intensywnych opadów śniegu. Na granicy nie tworzą się kolejki, ponieważ już w okolicach Wielkiego Tyrnowa i Razgradu tiry kierowane są na parkingi.

Pozostałe punkty graniczne funkcjonują normalnie.

Z powodu śniegu, w sobotę punkt graniczny przy moście Dunaj w Ruse był zamknięty przez cały dzień.
Drogi krajowe są przejezdne, rano temperatura wahała się od -13 C° do +4 C°, niebo jest zachmurzone. Silny wiatr wieje w regionach: Silistra, Szumen, Dobricz, Płowdiw, Ruse, Burgas, Plewen.
Powierzchnia dróg jest mokra, ośnieżona i oblodzona. Drogi na przełęczy Złatiszkiej i Wyrbiszkiej są zamknięte dla ruchu pojazdów.

W ciągu minionej doby w wypadkach ucierpiało 29 osób. W całym kraju doszło do 21 ciężkich wypadków, w samej Sofii do 77 lekkich i 7 ciężkich, jak wyjaśnia rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W nocy z soboty na niedzielę, na drogi w całym kraju wyjechało 1022 pługów i piaskarek.

źródło: dnevnik.bg

About Ilona Oleszkowicz

KOMENTARZE