Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Zwycięstwo Kubrata Pulewa nad Chorwatem Ivicą Perkovićem
kubrat-pulev-2

Bułgaria: Zwycięstwo Kubrata Pulewa nad Chorwatem Ivicą Perkovićem

Kubrat Pulew zanotował swoje dwudzieste zwycięstwo w profesjonalnej karierze, po tym jak wczoraj, w trzeciej rundzie walki pokonał Chorwata Ivicę Perkovića. Bułgar pozostał niepokonany od czasu, gdy opuścił grono amatorów. Na gali w Rostock w Niemczech, Kubrat pokonał 39-letniego Chorwata, który został wybrany na jego przeciwnika dzień przed walką. Przedtem trzech rywali Bułgara – Joey Dawejko, Elijah McCall i Danny Hughes odmówiło wzięcia udziału w walce.

Już na początku spotkania w Rostock dało się słyszeć doping kibiców Kubrata Pulewa. Pierwsza runda przebiegła spokojnie, natomiast na początku drugiej Bułgar przycisnął przeciwnika do liny i kilka razy celnie uderzył go w twarz, rozbijając mu nos. Pulew wykorzystał pasywną postawę Chorwata również w trzeciej rundzie i znów wymierzył kilka celnych ciosów, posyłając go na deski. Perković wstał i próbował zaatakować, ale bułgarski bokser umiejętnie go zablokował. Po przerwie, dokładnie przed rozpoczęciem czwartej rundy, Chorwat poddał walkę i tym samym Kubrat zwyciężył po raz dwudziesty w swojej profesjonalnej karierze.

Kubrat Pulew jest oficjalnym pretendentem do tytułu federacji IBF, należącego do Władimira Kliczki i najprawdopodobniej będzie jego następnym przeciwnikiem, jeśli Ukrainiec zwycięży walkę z Alekiem Lipajem, która odbędzie się 26 kwietnia.

żródło: actualno.com

About Ilona Oleszkowicz

KOMENTARZE