Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgarka najinteligentniejszą kobietą na świecie
4.03.15 zdjęcie

Bułgarka najinteligentniejszą kobietą na świecie

Daniela Simidcziewa z Błagojewgradu jest najinteligentniejszą kobietą na świecie. Wynik jej testu inteligencji wynosi 192 punkty IQ  i tym samym jest wyższy niż wynik Alberta Einsteina i Billa Gatesa.  Jak podaje Bułgarska Telewizja Narodowa, Simidicziewa wypełniła test w 2003 roku, a do dnia dzisiejszego nikt nie pobił jej rekordu.

Najinteligentniejsza kobieta na świecie obecnie pracuje w Bułgarskim Związku Przemysłowym. Przez krótki okres była również dyrektorem Mensy. Zdecydowała się na wypełnienie testu na inteligencję w trudnym dla siebie momencie, aby ponieść swoją samoocenę.

- Naprawdę źle się czułam. Właśnie wyprowadziłam się z Błagojewgradu, co dla mnie było naprawdę ciężkie. Niska wypłata, wynajęte mieszkanie, troje dzieci…

Simidicziewa przyznaje, że nie była przykładną uczennicą. Według niej wysoki iloraz inteligencji to kwestia genów.

- Rodzisz się i umierasz ze swoim IQ. Możesz zmienić wynik o 4-5 punktów w ciągu całego swojego życia, ale inteligencja emocjonalna jest czymś, co zależy wyłącznie od nas. – podkreśla.

Simidicziewa określenie „najinteligentniejsza kobieta na świecie” przyjmuje jako komplement. Dodaje, że test bada tylko jeden aspekt inteligencji – umiejętność logicznego myślenia.

- Moja inteligencja nie pomogła mi w życiu, ale też nie przeszkadzała. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli okaże się, że przekazałam ją w genach wnukom, ponieważ to one są dla mnie największym skarbem.

Simidimcziewa nie marzy o wielkich odkryciach. Dla niej najważniejsza jest rodzina.

źródło: trud.bg, 24chasa.bg bnt.bg

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE