Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgarka Stanimira Petrowa mistrzynią świata w boksie kobiet
25.11.14

Bułgarka Stanimira Petrowa mistrzynią świata w boksie kobiet

Bułgarzy mają powód do dumy: 23-letnia Stanimira Petrowa jako pierwsza Bułgarka zdobyła złoty medal w kategorii do 54 kilogramów podczas ósmych Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie, które odbyły się w Jeju City w Korei Południowej. To pierwsze tak ważne wyróżnienie młodej bokserki, która ma nadzieję, że w przyszłości weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Wynik finalnego starcia to 2:0 – Petrowa pokonała dotychczasową mistrzynię świata Włoszkę Marzię Davide.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Ja i trenerzy włożyliśmy w to dużo wysiłku, ale chcieć to móc. Wzięłam udział w pięciu meczach, wszystkie były trudne, a przeciwniczki w pełni zasługują na szacunek. Ale odniosłam sukces i bardzo się cieszę.  – skomentowała po meczu Petrowa. Dodaje, że każde ze starć było na swój sposób trudne. – Wszystkie moje przeciwniczki zdobyły już nagrody. W półfinale  walczyłam z mistrzynią świata, przedtem z medalistkami europejskiej i światowej klasy.

Stanimira Petrowa ma nadzieję, że weźmie udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku. Nie ma szansy na pokazanie swoich możliwości na olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku, ponieważ jej kategoria wagowa wyklucza ją z udziału.

Źródło: gong.bg, gong.bg, bnr.bg, sport.plovdiv24.bg, standartnews.com

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE