Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgarka Wioleta Genczewa podwójną złotą medalistką
destinationdryanovo.com

Bułgarka Wioleta Genczewa podwójną złotą medalistką

Bułgarka Wioleta Genczewa zdobyła dwa złote medale na Mistrzostwach Europy w sumo, które odbyły się w dniach 12-14 czerwca 2015 r. w miejscowości Sztip w Macedonii. Tym samym młoda zawodniczka została mistrzynią Europy w dwóch kategoriach: kobiet oraz kobiet do 21 roku życia. W finale Bułgarka pokonała zawodniczki z Węgier.

21-letnia Wioleta Genczewa jest również reprezentantką Bułgarii w judo i sambo. W zeszłym miesiącu zdobyła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy w sambo w Zagrzebiu. Należy do klubu sportowego Lewski.

Mimo młodego wieku, Genczewa może się pochwalić wieloma sportowymi sukcesami. W latach 2012-2014 zdobyła trzy złote medale na Mistrzostwach Europy w sumo w kategorii dziewcząt oraz medale w kategorii kobiet: złoty w 2012 r., brązowy w 2013 r. oraz srebrny w 2014 r. Zdobyła również liczne nagrody w sztuce walki sambo: w 2011 r. drugie miejsce w kategorii do 56 kg na Mistrzostwach Europy w Grecji, w 2013 r. trzecie miejsce w kategorii do 56 kg na Mistrzostwach Europy na Cyprze, w 2014 r. trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Seulu, w 2014 r. trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii.

Obecnie Wioleta Genczewa jest studentką Narodowej Akademii Sportowej w Sofii. Jej plany związane są z ukończeniem edukacji oraz dalszym rozwojem w dziedzinie sportu. Marzy o udziale w igrzyskach olimpijskich.

źródło: destinationdryanovo.comdestinationdryanovo.com

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE