Home / Społeczeństwo / Bułgarski film „Tilt” nominowany do Złotych Globów

Bułgarski film „Tilt” nominowany do Złotych Globów

Bułgarski film „Tilt” będzie walczyć o Złoty Glob w kategorii Najlepszego Filmu Obcojęzycznego. Po projekcji w Los Angeles, obraz Wiktora Czuczkowa wywołał prawdziwe zainteresowanie u członków jury (wśród nich Chantal Dinnage, dyrektor naczelny Złotych Globów i John Hazelton, krytyk filmowy). „Wzruszająca historia”, „cudowny portret epoki” – to tylko niektóre z pochwał, które można było usłyszeć wśród dziennikarzy, tuż po seansie.
Już następnego dnia, sam John Nazelton w swojej recenzji na łamach Screen International opisał „Tilt” jako produkcję na wysokim poziomie o treści inteligentnie skonstruowanego dramatu. Dodał także, że debiut Czuczkowa jest więcej niż dobry, wyznacza mu zasłużone miejsce w światowym przemyśle filmowym.
Parę dni przed projekcją filmu w Los Angeles „Tilt” zdobył nagrodę Jamesa Lyonsa za najlepszy montaż. Została ona przyznana przez jury, w którego składzie znajdował się Jay Rabinowitz (odpowiedzialny za montaż w m.in. „Drzewie życia” i „Reqiuem dla snu”).
Historia zaprezentowana przez Czuczkowa dzieje się na początku lat 90. Opowiada o czterech przyjaciołach, którzy chcą pozyskać pieniądze, by spełnić swoje marzenie i otworzyć własny bar o nazwie TILT. Przypadkowe spotkanie między Staszem (Jawor Bacharow) i Beki (Radina Kyrdżiłowa) staje się początkiem namiętnego romansu.

Tekst: dnes.bg, sofiaecho.com, tłum. i red. Magdalena Szakoła

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE