Home / Polska i Bałkany / Bułgarskie wina najzdrowsze

Bułgarskie wina najzdrowsze

Czerwone wino z Bułgarii bije światowe rekordy pod względem zawartości przeciwutleniaczy.

– To jeden z najzdrowszych produktów na świecie, ponieważ ze wszystkich win i napojów posiada najwyższy poziom antyoksydantów – wyjaśnia Wili Gyłybowa, degustatorka win zasiadająca w jury jednego z największych międzynarodowych konkursów winiarskich „International Wine and Spirit Competition” w Wielkiej Brytanii.

W marcu ogłoszone zostały wyniki badań japońskiego laboratorium żywności, przeprowadzonych na zamówienie bułgarskich producentów win. Wydany przez japońskie laboratorium certyfikat poświadcza, że bułgarskie wino posiada największą ilość przeciwutleniaczy ze wszystkich znanych naturalnych win i napojów na świecie.

Niestety istnieje obawa, że sukces bułgarskiego trunku pozostanie jedynie do wiadomości specjalistów, o ile państwo nie skorzysta ze sposobności do przeprowadzenia na szeroką skalę kampanii reklamowej. Jak dotąd władzom nie udało się wdrożyć żadnego z proponowanych programów promocyjnych, mających obdarzyć bułgarskie wina zupełnie nowym wizerunkiem.

– Obecnie nie ma w Bułgarii ani jednego producenta, który nie marzyłby o tym, by jego działalność doceniły szerokie rzesze konsumentów. Dlatego dziwne jest, że w sytuacji gdy otrzymaliśmy tak wysoką ocenę jakości, kraj nie robi nic aby z tego skorzystać – komentuje Wili Gyłybowa.

Badania naukowe wskazują, że regularne spożywanie produktów o wysokiej zawartości antyoksydantów znacznie spowalnia proces starzenia się organizmu, zwiększa przyswajalność witaminy C, poprawia krążenie krwi i obniża poziom „złego” cholesterolu.

Źródło: investor.bg, struma.com

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE