Home / Nauka / Bułgarzy w czołówce Mistrzostw Spawalniczych „Arc Cup”

Bułgarzy w czołówce Mistrzostw Spawalniczych „Arc Cup”

Podczas IV edycji Międzynarodowych Mistrzostw Spawalniczych „Arc Cup” w Pekinie, zespół z Bułgarii wywalczył 4-te miejsce pokonując wszystkich konkurentów z Europy. W klasyfikacji indywidualnej, jeden z członków bułgarskiej reprezentacji, Asen Andreew zdobył 6-te miejsce spośród spawaczy z całego świata. Kryteriami ocenianymi przez jury była szybkość oraz analiza wyników pomiarów geometrycznych rozmiarów spoiny i dokładność w wykonaniu całego spawu, a szczególnie jego zamknięcia.

- Podoba mi się, że mam nad wszystkim kontrolę: wiem, co mam robić, wiem, jak to robić i każdego dnia mogę osiągać doskonałość. – mówi Andreew, któremu praca spawacza daje dużą satysfakcję.

Tak wysoki poziom Bułgarów w tej trudnej i wymagającej profesji jest dużym zaskoczeniem – w kraju stale brakuje kadr szkolących w zakresie metod spawalniczych.

- Na terenie Bułgarii funkcjonują tylko dwa technika prowadzące zaawansowane kursy spawania. Jest to przy tym bardzo dobrze płatne zajęcie – wspominał  przewodniczący Organizacji Koordynatorów Spawalnictwa, Anton Tonew.

Zespół z Bułgarii już przygotowuje się na kolejną edycję mistrzostw – odbędzie się tym razem w Niemczech. Wirtuozi spawalnictwa mają nadzieję pokonać tegorocznych czempionów z Chin.

Tekst: btvnews.bg, vsekiden.com; zdjecie: vsekiden.com

About Anna Teklińska

KOMENTARZE