Home / Bałkany / BiH / Całoroczna turystyka górska w BiH i Czarnogórze

Całoroczna turystyka górska w BiH i Czarnogórze

Bjelasnica; klix.ba

Salko Hasanefendić z KJP ZOI ’84 oraz Ševkija Okerić z Sarajewskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (SREDA) podpisali porozumienie o współpracy przy dofinansowanym przez Unię Europejską projekcie pn. „Całoroczna turystyka górska w BiH i Czarnogórze”.

Celem projektu jest ożywienie centrów turystyki górskiej Bjelašnica i Igman w Bośni oraz Bjelasica i Prokletije w Czarnogórze. Został on zatwierdzony w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy BiH a Czarnogórą – jego wiodącym partnerem jest SREDA, a lokalnymi partnerami JKP ZOI ’84, czarnogórska Regionalna Agencja Rozwoju „Bjelasica, Komovi i Prokeltije” oraz gmina Mojkovac.

Głównymi założeniami projektu są opracowanie nowych i udoskonalenie istniejących produktów turystycznych, utworzenie i poprawienie infrastruktury dla rozwoju letniej turystyki w BiH i Czarnogórze, polepszenie oferty usługodawców turystycznych, stworzenie i promowanie nowych transgranicznych produktów turystycznych oraz zwiększenie możliwości regionalnych agencji rozwoju i partnerów lokalnych.

Całkowita wartość projektu wynosi 437 640 EUR (z czego 84,19% stanowi dotacja unijna), a jego realizacja potrwa 18 miesięcy.

Źródło: indikator.ba

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE