Home / Bałkany / Czarnogóra / Całoroczna turystyka strategicznym celem Czarnogóry
boka kotorska wp.pl

Całoroczna turystyka strategicznym celem Czarnogóry

Celem strategicznym rozwoju turystyki w Czarnogórze jest postrzeganie jej na mapie świata jako całorocznego kierunku podróży o wysokiej jakości świadczonych usług i ze zróżnicowaną ofertą – wynika z wypowiedzi Ministra Turystyki i Zrównoważonego Rozwoju Czarnogóry, Branimira Gvozdenovicia.

Dyskusja o czarnogórskiej turystyce stała się jednym z punktów obrad okrągłego stołu w Tiranie, które oscylowały wokół kwestii roli rządu w zarządzaniu sezonowością turystyki. Gvozdenović został poproszony o przedstawienie doświadczeń swojego kraju, z uwzględnieniem kluczowej roli władz państwowych i lokalnych w rozwiązywaniu problemu sezonowości.

- Jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest przygotowanie całorocznej oferty turystycznej, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój – dodał Gvozdenović.

W spotkaniu wzięli udział Ministrowie i przedstawiciele branży turystycznej ze Szwajcarii, Portugalii,  Grecji, Węgier, Rumunii, Turcji, San Marino, Litwy i Macedonii.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE