Home / Gospodarka / Handel / Centrum handlu i rekreacji „Skopje City Mall“ otwarte!

Centrum handlu i rekreacji „Skopje City Mall“ otwarte!

W czwartek, 4 października o godz. 10 dokonano oficjalnego otwarcia największego W Macedonii centrum handlowego „Skopje City Mall”, którego powierzchnia liczy łącznie 90 tys. m kw. Na jego terenie znalazło się 150 sklepów oraz piętrowy parking, z 1300 miejscami do parkowania.

Po raz pierwszy w Macedonii pojawiają się sklepy światowych marek, takich jak Zara, Bershka, Massimo Dutti, Pull & Bear, Stradivarius, oraz supermarket o największych obrotach w Europie, należący do francuskiej sieci – Carrefour. W „Skopje City Mall” znalazły się też sklepy iStyle, Aftershock, Little Buddha, World of Accessories, Blanco, Yves Rocher, Aldo, Urban Jungle, liczne kawiarnie, restauracje i Fast-foody, centrum bowlingu i multipleks austriackiej sieci Cineplexx, wraz z kinem 3D, które rozpocznie pracę w listopadzie.

Inwestycję o wartości 100 mln EUR zrealizowała macedońska firma „Fashion Group“ we współpracy z albańską „Balfin Group“, które otrzymały kredyt od EBOiR na kwotę 18,9 mln EUR.

W pierwszym roku działania oczekuje się 7,5 mln odwiedzających. Centrum ma zatrudniać ok. 2 tys. pracowników.

Bezpośrednią inwestycję wsparło Miasto Skopje m.in. poprzez poszerzenie ulicy Manapo, gdzie znajduje się główne wejście do centrum handlowego.

Zachęcamy do obejrzenia galerii

Źródło: mkd.mk, build.mk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE