Home / Bałkany / Czarnogóra / Ceny nieruchomości w Czarnogórze spadły o 20%
nieruchomości w Czarnogórze

Ceny nieruchomości w Czarnogórze spadły o 20%

Podczas gdy ceny nieruchomości na świecie jak przed kryzysem osiągają maksimum, na rynku czarnogórskim odnotowano ich spadek. Przedstawiciele agencji nieruchomości w Podgoricy poinformowali, że w porównaniu do ubiegłego roku, ceny nieruchomości spadły średnio o 20%.

Najpopularniejsze lokalizacje na zakup mieszkania w Podgoricy znajdują się między innymi w części miasta, która leży nad rzeką Moračą, przy centrum handlowym Delta City, a także na terenie Starego Lotniska (Stari Aerodrom). Jak dodali agenci, w Podgoricy najlepiej sprzedają się nieruchomości o mniejszej powierzchni. W opinii agencji „Millennium” w porównaniu do ostatnich trzech lat ceny są niższe, zarówno w kwestii wynajmu mieszkania, jak i jego zakupu. Szacują, że wartość spadła średnio od 20 do 30%.

- Cena za metr kwadratowy w Podgoricy zależy od miejsca w którym znajduje się mieszkanie, jednak we wszystkich lokalizacjach nastąpił spadek cen od 50 EUR do 150 EUR za metr kwadratowy – dodała agencja „Millennium”.

Agencja „IN” ogłosiła, że cena za metr kwadratowy w stolicy waha się między 850 EUR a 2 000 EUR. Ponad 2 000 EUR za metr kwadratowy zapłacimy w Budvie i Petrovacu, natomiast najmniej w Nikšiću, gdzie jego koszt wynosi  około 590 EUR.

Jednak jak twierdzą agenci nieruchomości, obecnie więcej mieszkań jest wynajmowanych niż kupowanych. Miesięczny czynsz za kawalerkę w Podgoricy wynosi od 160 EUR do 220 EUR, podczas gdy jednoosobowe mieszkania od 200 EUR do 400 EUR w zależności od lokalizacji i wyposażenia.

Źródło: portalanalitika.me

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE