Home / Bałkany / Czarnogóra / Ceny paliw w Czarnogórze wciąż należą do najwyższych w regionie
gorivo-pumpa - novosti.rs

Ceny paliw w Czarnogórze wciąż należą do najwyższych w regionie

Ceny paliw w Czarnogórze wciąż są jednymi z  najwyższych w regionie, poinformowała Agencja MINA-Business, która zanalizowała wydaną przez Stowarzyszenie Auto Moto Bośni i Hercegowiny (BIHAMK) tabelę cen paliw w 33 krajach.

I tak litr benzyny Eurosuper 95 kosztuje w Czarnogórze – 1,35 EUR, Chorwacji i Serbii –  1,34 EUR, Albanii – 1,33 EUR, Macedonii – 1,26 EUR, podczas gdy w Bośni i Hercegowinie – 1,18 EUR. Za litr Eurosuper 98 w Czarnogórze zapłacimy 1,38 EUR, Chorwacji – 1,37 EUR, a w Macedonii –  1,28 EUR.

Natomiast najwyższą cenę za olej napędowy Eurodiesel płacą mieszkańcy Serbii – 1,36 EUR. W Albanii cena za to samo paliwo wynosi 1,32 EUR, w Chorwacji i Czarnogórze 1,27 EUR, a w Macedonii 1,11 EUR.

Ceny detaliczne paliw w Czarnogórze ostatni raz zmienione zostały 18. listopada ubiegłego roku, kiedy to koszt oleju opałowego do sprzedaży hurtowej i ogrzewania spadł o sześć centów.

Maksymalne ceny detaliczne paliw w Czarnogórze korygowane są co drugi poniedziałek w zależności od zmian cen produktów naftowych na rynku międzynarodowym (Mediterranean Platt’s Ground) oraz stosunków walutowych euro i dolara.

Źródło: portalanalitika.me

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE