Home / Gospodarka / Energetyka / China Sunergy zbuduje elektrownię słoneczną w Turcji

China Sunergy zbuduje elektrownię słoneczną w Turcji

Jeden z wiodących na świecie producentów paneli słonecznych firma China Sunergy (Csun) zainwestuje 600 mln USD w budowę największej w Europie elektrowni słonecznej w Turcji.

Firma Csun, która ma duży udział w produkcji paneli i baterii słonecznych na świecie, będzie realizować swoje inwestycje w partnerstwie z turecką Akfel Group oraz Seoul Energy. Celem chińskiej firmy jest podwyższenie zdolności produkcyjnej zakładu do 600 MW w ciągu 3 lat.

- Csun produkuje najwyższej wydajności ogniwa fotowoltaiczne na świecie, powiedział prezes Urzędu Regulacji Rynku Energii (EPDK) Hasan Köktaş.

Turcja wyraziła zgodę na produkcję energii słonecznej do 500 kW bez wymogu licencji, co zachęciło inwestorów. Dzięki temu tysiące paneli słonecznych będzie wykorzystanych w gospodarstwach domowych oraz w terenie.

Źródło: yenisafak.com.tr, ekonomi.haberturk.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE