Home / Bałkany / Chorwacja / Chińscy turyści coraz ważniejsi dla chorwackiej turystyki
split-apartmani-kegalj.com

Chińscy turyści coraz ważniejsi dla chorwackiej turystyki

Chińscy turyści słyną z zamiłowania do podróży nie tylko w czasie letniego sezonu, lecz także przez pozostałą część roku, przez co są kluczowymi klientami dla chorwackiego sektora turystycznego – powiedział minister turystyki Darko Lorencin w wywiadzie dla chińskiej agencji prasowej Hinhua. Aby promować Chorwację jako całoroczną destynację turystyczną dla chińskich odwiedzających, chorwackie ministerstwo turystyki zorganizowało tygodniową wycieczkę, na którą zaproszono chińskie biura podróży.

Przedstawicielka splitskich władz, Aida Batarelo, podczas konferencji prasowej poinformowała zebranych, iż zawarto umowę partnerską pomiędzy Splitem i miastem Hangzhou na południu Chin.

– Mam nadzieję, że dzięki zawartej umowie rozpoczniemy współpracę nie tylko pomiędzy miastami, lecz także pomiędzy naszymi krajami – powiedziała Batarelo. Shao Yiheng, dyrektor biura turystycznego China Classical Holiday zapewnił zebranych, że Chorwacja stanie się wkrótce całoroczną destynacją turystyczną dla Chińczyków.

Željko Ančić, dyrektor chorwackiego biura podróży Ati poinformował, iż od 2010 roku notuje się znaczny wzrost chińskich turystów odwiedzających Chorwację, „lecz nadal nie jest to liczba zadowalająca, zważywszy na fakt, że tylko w 2013 roku liczba chińskich turystów wyjeżdżających za granicę wyniosła 100 milionów”.

Źródło: poslovniplus.com

About Barbara Skorczewska

KOMENTARZE