Home / Bałkany / Czarnogóra / Chińskie biura podróży zainteresowane Czarnogórą
montenegro - misto-market.com.ua

Chińskie biura podróży zainteresowane Czarnogórą

Minister turystyki i zrównoważonego rozwoju, Branimir Gvozdenović, spotkał się we wtorek, 29.07.2014 roku, z nowym ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej, Cui Zhiwei.
Kluczowym powodem wizyty ambasadora, jak powiedział, było zainteresowanie chińskich biur podróży i touroperatorów propozycją turystyczną Czarnogóry w celu utworzenia ofert dla turystów z Chin. Przyjazd przedstawicieli agencji turystycznych zaplanowany jest na koniec sierpnia. – Z hotelami takimi jak Splendid czy Regent, które zdobią Czarnogórę, kraj ten został uznany za miejsce interesujące dla Chin.
Minister Gvozdenović wyraził zadowolenie z konkretnej idei współpracy i uważa za interesujące powiązanie Czarnogóry i Chin, ze względu na to, że Chiny, według raportu Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC), to największy rynek emisji turystycznej, podczas gdy Czarnogóra, według tego samego raportu, przewidywana jest jako najszybciej rozwijające się miejsce turystyczne w najbliższych dziesięciu latach. – Będę zadowolony, jeśli w niedalekiej przyszłości będziemy wspólnie pracować na rzecz promocji turystycznej Czarnogóry w Chinach tak, byśmy coraz lepiej przedstawiali bogatą ofertę turystyczną naszego kraju i wzmacniali współpracę w dziedzinie turystyki, powiedział Gvozdenović.
Rozmówcy zgodzili się, że po przybyciu przedstawicieli biur podróży i touroperatorów z Chin, kolejnym krokiem będzie przyciągnięcie inwestorów w celu zainteresowania zarówno turystycznymi, jak i innymi projektami, w zależności od ich zainteresowania. W związku z tym, zaplanowano spotkanie z tymi przedstawicielami w drugiej połowie września tego roku.
Ambasador Zhiwei wierzy, że dobre stosunki między krajami są warunkiem realizacji zamierzonych planów. – Wierzę, że chińscy inwestorzy chcą dotrzeć do Czarnogóry, poznać ten wspaniały kraj i zechcą w nim inwestować, zakończył Zhiwei.

Źródło: portalanalitika.me, rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE