Home / Gospodarka / Infrastruktura / Chińskie przedsiębiorstwo CCCC International będzie remontować serbskie koleje

Chińskie przedsiębiorstwo CCCC International będzie remontować serbskie koleje

W sobotę, 22 grudnia, serbskie Ministerstwo Transportu oraz chińskie przedsiębiorstwo China Communications Construction Company (CCCC International) podpisali memorandum, w którym przewiduje się udział tej spółki w projektach dotyczących modernizacji infrastruktury kolejowej na terenie kraju.

Minister transportu Milutin Mrkonjić wyjawił, że współpraca będzie obejmowała przede wszystkim remonty dwóch odcinków Korytarza 10 od Nowego Sadu do Subiticy oraz od Nišu do Dimitrovgradu, a także rekonstrukcję trasy Belgrad- Bar. Jego zdaniem prace nad tymi  projektami mogą ruszyć już na początku marca.

Chińskie przedsiębiorstwo ma rozpocząć działania związane z przygotowaniem dokumentacji, która następnie będzie przedstawiona stronie serbskiej oraz władzom w Chinach. Generalny dyrektor CCCC International odpowiedzialny za teren Europy oraz centralnej Azji Hu Bin zapewniał, że spółka jest bardzo zainteresowana tymi projektami oraz przypomniał, iż wchodzące w skład jego firmy przedsiębiorstwo China Road and Bridge Corporation (CRBC) było zaangażowane w prace związane z budową mostu na Dunaju łączącego belgradzki Zemun i Borčę.

 

Źródła: tanjug.rs, politika.rs

About Justyna Romanowska

KOMENTARZE