Home / Gospodarka / Infrastruktura / Turcja: Chińskie wagony w ankarskim metrze

Turcja: Chińskie wagony w ankarskim metrze

Chińska firma CSR Electric Locomotive Co. Ltd. wygrała przetarg na dostawę 324 nowych wagonów do metra w Ankarze, składając najniższą ofertę w wysokości  391 mln 290 tys. USD.

Komisja przetargowa ogłosiła, iż w przetargu wzięła udział również hiszpańska firma CAF SA, która oferowała 321 mln 820 tys. 20 EUR, oraz koreański Hyundai Rotem z proponowaną kwotą 511 mln 140 tys. 244 USD.

Komisja przetargowa po przeanalizowaniu propozycji, zgodnie ze specyfikacją, wybrała spółkę oferującą najniższą kwotę. Wybrana firma po upływie 20 miesięcy od podpisania umowy zobowiązuje się do dostarczenia wagonów w partiach, po 15 sztuk w każdej. Wszystkie pociągi zostaną dostarczone w ciągu 39 miesięcy. Pierwsze dostawy będą wstawione na linie metra Kızılay-Çayyolu i Sincan-Batıkent.

Rząd i mieszkańcy Ankary liczą na ukończenie prac do końca 2013 r., oświadczył zastępca dyrektora generalnego Generalnej Dyrekcji ds. Budowy Kolei, Portów i Lotnisk Metin Tahan. Stwierdził również, iż jest to niezwykle ważne z perspektywy lokalnego przemysłu i gospodarki.

Źródło:  ntvmsnbc.com

 

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE