Home / Bałkany / Bułgaria / Chiny wesprą bułgarską infrastrukturę
źródło-inews.bg

Chiny wesprą bułgarską infrastrukturę

Według oficjalnych informacji Ministerstwa Finansów, rząd Chin planuje przeznaczyć specjalne środki na rozbudowę lokalnej infrastruktury transportowej.

Premier Bułgarii Płamen Oreszarski podczas dwudniowej wizyty w stolicy Rumunii uczestniczył w drugim już szczycie szefów rządów Chin i Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsze spotkanie tego formatu odbyło się w kwietniu 2012 roku w Warszawie. Na spotkaniu Chiny zaproponowały udostępnienie specjalnej linii kredytowej w wysokości 10 mld USD na wsparcie w zakresie infrastruktury a także ekologicznej technologii.

Pieniądze zostaną wykorzystane na utworzenie funduszu inwestycyjnego, jak również na zachęcanie chińskich przedsiębiorstw do tworzenia stref ekonomicznych i technologicznych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.

Podczas wizyty w Bukareszcie, premierowi towarzyszył minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej Dymitar Gerkow oraz minister rozwoju regionalnego Desislawy Terziewa, wiceminister gospodarki i energetyki Ana Janewa, a także wiceminister transportu, technologii informatycznych i telekomunikacji Anton Ginew.

 

Źródło: inews.bg

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE